Kibice pytają – odpowiada Przemysław Mycan! | KIBICE PYTAJĄ #2

W kolejnej już odsłonie serii, w ogniu waszych pytań stanął niezawodny Przemysław Mycan. Jak poradził sobie z pytaniami które zadawaliście w komentarzach na naszym profilu na Facebooku? Sprawdźcie w stworzonym przez was krótkim wywiadzie:


Czy w sezonie 24/25 Lechia będzie grała w drugiej lidze?

To jest możliwe, chociaż będzie bardzo trudne. Musi zostać spełnionych kilka warunków, a zadecyduje przede wszystkim aspekt sportowy. Skład musi być cały czas wzmacniany, a przy okazji wiodący zawodnicy nie mogą odchodzić. Licencja na granie w drugiej lidze też jest potrzebna, a niestety na chwilę obecną obiekt przy Sulechowskiej nie spełnia niezbędnych norm. Z tego powodu droga do II ligi jest jeszcze daleka.

To chyba najlepsza runda w historii zespołu jeśli chodzi o ligę i puchar. Jakie czynniki zadecydowały o tak dobrych statystykach Twoich i całego zespołu? Czy to tylko pokłosie budowanej przez trenera wizji drużyny czy istnieją jakieś inne czynniki? Wiadomo że istnieje taka możliwość, że opuścisz klub wiec jaki poziom ligowy i drużyna byłaby brana pod uwagę. Czy istnieje w grupach młodzieżowych Twój godny następca?

Zdecydowanie jest to najlepsza runda zielonogórskiej seniorskiej drużyny od wielu lat. Ma na to wpływ wiele czynników. Trener który pracuje tu wiele lat. Zawodnicy którzy mają spore umiejętności i doświadczenie. Młodzieżowcy którzy już teraz dają dużo zespołowi. Nie bez znaczenia jest również to, że klub jest odpowiednio zarządzany. Na razie nie biorę pod uwagę opuszczenia Lechii Zielona Góra. Na pewno istnieje w grupach młodzieżowych godny następca i jestem przekonany że będzie dużo lepszy ode mnie.

Pamiętam jak grałeś pod wodzą trenera Gąsiora. Opowiedz proszę jak wspominasz czas trampkarza/juniora.

Wspominam bardzo dobrze. Graliśmy jak równy z równym z najlepszymi juniorskimi zespołami klubowymi czy kadr wojewódzkich. Świadczą o tym wyniki w mistrzostwach Polski. Szkoda tylko, że teraz zawodnicy którzy tam byli często grają w ekstraklasie mają występy w seniorskiej Reprezentacji Polski, a od nas nikt się nie wybił.

Kiedy obejmiesz stery na ławce trenerskiej juniorów Lechii i jaki plan na starcie sobie założysz? Czy będzie on nadal tak ambitny jak deklarowałeś czyli CLJ?

W Akademii Macieja Murawskiego czy Lechii pracuje wielu trenerów na wysokim poziomie, którzy mają dużo wiekszą wiedzę i doświadczenie w trenowaniu młodzieży. Jestem dopiero na kursie trenerskim więc znam swoje miejsce w hierarchii i muszę się jeszcze dużo nauczyć. Aktualnie chciałbym uczyć się rzemiosła trenerskiego na grupach skrzata czy żaka. Po zakończeniu przygody z graniem w piłkę nożną jest szansa, że to ja już będę odpowiednim kandydatem na stanowisko trenera juniorów Lechii, a wtedy ambicje mam duże – awans i wygranie Centralnej Ligi Juniorów.

Jak Ci się podoba w Lechii i ile chciałbyś jeszcze dla niej grać ?

Atmosfera w klubie jest wspaniała, bardzo mi się tu podoba. Dopóki gra w Lechii nie będzie kolidowała z pracą zawodową, a umiejętności piłkarskie i zdrowie na to pozwolą, zamierzam kontynuować przygodę z Lechią.

Czy po zwycięskich meczach w Pucharze Polski były już telefony z klubów z wyższych lig?

Czekałem z niecierpliwością na telefon, ale się nie doczekałem.

Czy ciężko było odrzucić oferty z rekordowym kontraktem w Jagiellonii i Radomiaku?

Byłem dogadany w 50%. Ja chciałem, oni nie.

Czy na chwilę obecną stać Lechię Zielona Góra na awans do II ligi i jakie widzisz szanse w starciu w meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa?

Myślę, że stać Lechię na grę w II lidze. W każdym meczu gramy o zwycięstwo, mamy bardzo utalentowanych zawodników. Uważam jednak, że nie jesteśmy faworytem do awansu. W tej lidze są minimum 3 zespoły, które są moim zdaniem na jeszcze wyższym poziomie. W starciu Pucharu Polski z Legią Warszawa szanse mamy takie same jak w poprzednich meczach. Nie jesteśmy faworytem, ale to jest jeden mecz i wszystko może się zdarzyć.

Jaką masz opinię na temat postawy naszej kadry na Mundialu i kto jest twoim faworytem do zdobycia Mistrzostwa Świata?

Plan minimum został wykonany, niestety styl pozostawia wiele do życzenia. W skali szkolnej moja ocena to 3. Faworytem do wygrania Mundialu jest obrońca tytułu Francja, mają niesamowitego Mekambe.

Jak to robisz, że piłka często sama spada Ci na głowę?

To jest kwestia doświadczenia boiskowego, staram się przewidzieć gdzie piłka może spaść i odpowiednio się ustawić. Siła fizyczna też ma znaczenie, próbuję wygrać pozycję na ziemi, przestawić obrońcę, tak by być na wygranej pozycji i lepiej wystartować do piłki.Dziękujemy za wszystkie pytania do Przemka Mycana! Zapraszamy również do ciągłego śledzenia naszego Facebooka i Instagrama, gdzie już wkrótce kolejne odsłony serii pytań do Lechistów oraz wiele innych treści dla fanów Lechii Zielona Góra! Bądźcie z nami!