Jussuf Nassor Mwinyi nowym piłkarzem Lechii!

Do zespołu Lechii dołączył nowy zawodnik – 20-letni napastnik z Tanzanii Yussuf Nassor Mwinyi związał się z klubem półtorarocznym kontraktem. Popularny “Józek” ostatnio reprezentował barwy Syreny Zbąszynek.

Jussuf przygodę z polską piłką rozpoczął w sezonie 2021/2022 grając w rezerwach Chojniczanki Chojnice. Następnie mogliśmy go obserwować na IV-ligowych boiskach w barwach Syreny Zbąszynek. W zeszłym sezonie tanzańczyk był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci rozgrywek – dla zbąszyńskiego klubu strzelił 13 goli. Latem zeszłego roku Yussuf przebywał również na testach w ekstraklasowej Warcie Poznań, w której spędził część okresu przygotowawczego do rundy jesiennej.

20-latek przebywał na testach w Lechii już od połowy stycznia. Zagrał w kilku meczach kontrolnych, gdzie był bacznie obserwowany przez sztab szkoleniowy zielonogórskiej drużyny, pod kątem stopnia jakości który może wnieść do drużyny. Ostatecznie trener Andrzej Sawicki zdecydował, że zawodnik jest w stanie wnieść do zespołu wiele atutów ofensywnych i może być istotnym ogniwem zielonogórzan w rundzie wiosennej obecnego sezonu.

Tanzańczyka charakteryzuje świetna dynamika i przebojowość na boisku. Jest piłkarzem szybkim, z dobrze ułożoną lewą nogą.
Zanim będziemy mogli oglądać Józka na boiskach ligowych w barwach Lechii, zapraszamy do obejrzenia powitalnego materiału prosto od DB Team: