PZU partnerem głównym Klubu Sportowego Lechia Zielona Góra

Największy polski ubezpieczyciel został partnerem głównym Klubu Sportowego Lechia Zielona Góra. Do końca roku PZU będzie wspierał finansowo najbardziej rozpoznawalny klub piłkarski w województwie lubuskim, który prowadzi szkolenia dla seniorów, młodzieży i dzieci. LogoPZU będzie widoczne na koszulkach meczowych wszystkich zespołów seniorskich Lechii. Będzie można je zobaczyć już 28 lutego 2023 roku podczas meczu z Legią Warszawa. Wynik tego spotkania zadecyduje o awansie do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Piłkarze KS Lechia Zielona Góra mają za sobą udany sezon, w którym awansowali do ćwierćfinału rozgrywek Fortuna Puchar Polski. To jak dotąd największy sukces w historii zielonogórskiej piłki nożnej. Na mecz z Legią Warszawa, który odbędzie się w Zielonej Górze 28 lutego 2023 roku, kibice -Zielono-Biało-Żółtych czekają z niecierpliwością. Piłkarzom Lechii, zajmującej piąte miejsce w rozgrywkach trzecioligowych, udało się do tej pory wyeliminować z rozgrywek pucharowych grające w ekstraklasie kluby takie jak Jagiellonia Białystok czy Radomiak Radom. PZU dostrzegł progres zawodników klubu i będzie wspierał działalność Lechii Zielona Góra.

– Współpraca z Grupą PZU to dla Lechii Zielona Góra, jako całego klubu, nie tylko ogromna nobilitacja i wsparcie sportowego projektu opartego na szkoleniu piłkarsko uzdolnionych dzieci i młodzieży z naszego regionu, ale też swego rodzaju kolejny drogowskaz pokazujący, że ciężka praca, systematyczność, solidność i budowa pozytywnej atmosfery szlachetnego współzawodnictwa, zdrowego stylu życia, czy ducha fair-play potrafią jednoczyć społeczność zakochaną w najpopularniejszej z dyscyplin, czyli piłce nożnej. Wierzymy, że współpraca z tak dużym i poważanym Partnerem, da klubowi kolejny impuls w kierunku sportowego progresu i wywoła kolejny uśmiech na twarzy pozytywnie roześmianej, rozkochanej w futbolu, gościnnej, lubuskiej piłkarskiej rodziny” – Konrad Komorniczak, dyrektor marketingu KS Lechia Zielona Góra.

Bardzo dobre wyniki notują też sekcje juniorskie Lechii. Juniorzy starsi w ostatniej rundzie piłkarskich rozgrywek awansowali do ligi makroregionalnej, a trampkarze młodsi do Centralnej Ligi Juniorów U-15 PZPN, która w tej kategorii wiekowej jest odpowiednikiem Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że Klub Sportowy Lechia Zielona Góra był w 2022 roku jednym z beneficjentów programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Symboliczną promesę przedstawicielom lubuskiego klubu wręczono 4 sierpnia ub.r. po rozpoczęciu turnieju U-12 SuperSeria w Kozerkach.

Obszar odpowiedzialności społecznej jest ważną częścią działalności Grupy PZU. Naszym wsparciem obejmujemy przedstawicieli sportu wyczynowego, uczniów i studentów, którzy wiążą swoją przyszłość ze sportem, a także drużyny i kluby sportowe zarówno z dużych miast jak i z mniejszych miejscowości. Cieszymy się, że KS Lechia Zielona Góra, jeden z beneficjentów programu Dobra Drużyna PZU, chce grać z nami dalej – na szerszą skalę. To zaufanie, którym darzą nas wspierane podmioty, jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że razem będziemy cieszyć się z sukcesów klubu – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Promocji Marki i Sponsoringu.

KS Lechia Zielona Góra rozwija się także w sferze organizacyjno-marketingowej. Podczas meczów i eventów organizowanych przez KS Lechię Zielona Góra wypatrujcie również stoiska PZU.