Po zwycięstwo do Głogowa | ZAPOWIEDŹ MECZU

Już w niedzielę, 19 marca o godzinie 11:00 Lechia rozegra kolejne spotkanie ligowe. W ramach 20 kolejki III ligi grupy trzeciej zielonogórzanie udadzą się do Głogowa gdzie rozegrają mecz z rezerwami Chrobrego.

Niedzielne spotkanie będzie niezwykle istotne w kontekście przełamania się Lechii na wiosnę. Ostatni mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry nie doszedł do skutku, a poprzednie spotkanie wyjazdowe w Bielsko-Białej skończyło się wysoką porażką, co sprawia że Lechia w Głogowie będzie grała o swoje pierwsze ligowe punkty na wiosnę.

Dobry bilans z bieniaminkiem

Rezerwy Chrobrego Głogów to beniaminek III ligi grupy trzeciej. Do tej pory głogowianie grają w kratkę. Po 19 meczach zgromadzili 20 punktów i z 6 zwycięstwami, 2 remisami i 11 porażkami zajmują 14 miejsce w tabeli. Bilans bezpośrednich spotkań Lechii z Chrobrym jest korzystny dla zielonogórzan – w dwóch spotkaniach to drużyna Lechii była górą. Pierwsze ligowe starcie w Zielonej Górze wygraliśmy 2:1 po golu Rafała Ostrowskiego i Przemysława Mycana. Z kolei drugie spotkanie obie drużyny rozegrały całkiem niedawno – 22 lutego w ramach meczu kontrolnego Lechia pokonała Chrobrego 1:0 po golu Mateusza Zientarskiego.


Fatalna passa i przełamanie

Ostatnim meczem rozegranym przez gospodarzy nadchodzącego spotkania było ligowe starcie ze Stilonem Gorzów. To był przełomowy mecz dla głogowian. Zwyciężając 2:1 przerwali niekorzystną passę 8 spotkań bez zwycięstwa (w tym 5 oficjalnych sparingów i 3 mecze ligowe). Warto również zaznaczyć, że rezerwom Chrobrego nie sprzyjają własne mury – w rozegranych do tej pory 9 meczach na własnym boisku odnieśli tylko 2 zwycięstwa i 7 razy ponieśli porażkę. Głogowianie w meczach domowych stracili również największą ilość bramek spośród wszystkich drużyn – na 9 meczów aż 23 razy bramkarz Chrobrego musiał wyjmować piłkę z siatki.

Pod lupą: Adrian Marciniak

W ostatnim czasie na jedną z czołowych postaci głogowskich rezerw wyrasta Adrian Marciniak. Młody 19-letni napastnik to wychowanek Chrobrego Głogów w którym przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskie, a od sezonu 2020/2021 ogrywa się w rezerwach. Do tej pory Marciniak w 11 meczach ligowych zanotował 5 trafień. Młody zawodnik miał udział przy 1/4 wszystkich bramek rezerw Chrobrego w tym sezonie. 19-latek to jedna z młodych perełek Chrobrego i z pewnością jest postacią na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę przed nadchodzącym meczem.

Po przełamanie

Niedzielne spotkanie będzie okazją na przełamanie się i zdobycie pierwszych punktów w rundzie wiosennej. W ostatnim czasie nie wszystko układało się korzystnie dla drużyny Lechii – najpierw wysoka wyjazdowa porażka w Bielsko-Białej, a następnie odwołany mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry sprawiają, że rozbudzone apetyty zielonogórskiej drużyny musiały zostać choć na chwilę poskromione. Ligowa czołówka lekko się oddaliła, choć trzeba pamiętać że w odwodzie zostały 2 zaległe spotkania – ze wspomnianym Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz wyjazdowe z Wartą Gorzów Wielkopolski. To drugie zostanie rozegrane już 22 marca o godzinie 16:00.