Derby dla Stilonu

Lubuskie Derby padły łupem Stilonu Gorzów. Goście dzisiejszego spotkania pokonali Lechię Zielona Góra 3:1. Jedyną bramkę dla Lechii strzelił w 72 minucie Mateusz Surożyński.

Od początku meczu drużyna z Zielonej Góry zmagała się z osłabieniem, gdyż Mykyta Loboda otrzymał czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką w polu karnym. Mimo to, Stilon nie wykorzystał przyznanego przez sędziego rzutu karnego.

Pierwszy gol padł w 40 minucie, kiedy Emil Drozdowicz wykorzystał dośrodkowanie i pokonał bramkarza Lechii. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej połowie goście szybko zwiększyli przewagę, gdyż już w 51 minucie Drozdowicz, po świetnym rajdzie pokonał Wojciecha Fabisiaka. Niespełna 10 minut później, zdobył kolejną bramkę, zwiększając prowadzenie Stilonu do 3:0.

W 72. minucie zawodnicy Lechii zdołali strzelić bramkę kontaktową, dzięki strzałowi Mateusza Surożyńskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam.

III liga, 25. kolejka: Lechia Zielona Góra– Stilon Gorzów 1:3 (0:1)
40’ 0:1 Emil Drozdowicz
51’ 0:2 Emil Drozdowicz
60’ 0:3 Emil Drozdowicz
72′ 1:3 Mateusz Surożyński