Dodano: 2023-11-09 13:44
O PODIUM Z PNIÓWKIEM
Już w najbliższą sobotę Lechia Zielona Góra rozegra swój ostatni mecz na własnym boisku w tej rundzie w ramach rozgrywek 3 ligi. Rywalem naszej drużyny będzie Pniówek Pawłowice, który zajmuje obecnie pozycję w samym środku ligowej tabeli. Świętowanie Dnia Niepodległości na Dołku to świetna okazja dla kibiców na świetne zakończenie rundy jesiennej. Mecz rozpocznie się punktualnie o godz. 13.

Drużyna Lechii Zielona Góra zajmuje obecnie z dorobkiem 26 pkt, trzecie miejsce w ligowej tabeli. W trzech ostatnich meczach nasza drużyna zdobyła 4 pkt. Team Andrzeja Sawickiego pokonała najpierw u siebie Górnik II Zabrze 2-1. Potem niestety przyszła wpadka z Górnikiem Polkowice, z którym przegraliśmy 0-1 mimo długiego okresu gry w przewadze, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości. Na szczęście drużyna się podniosła i pokazała świetną piłkę podczas meczu z wiceliderem. Śląsk II Wrocław narzucił szybkie tempo meczu, ale nie odstawaliśmy od drużyny rezerw lidera ekstraklasy. Piękną bramką w 11 minucie spotkania popisał się Gibi Embalo. Niestety potem to gospodarze wyszli na prowadzenie po dwóch golach zdobytych ze stałych fragmentów gry. Na szczęście ostatnie słowo należało do Lechii i w 85 min. Przemysław Mycan ustala wynik na 2-2.

Pniówek Pawłowice nie mógł zaliczyć ostatniego czasu do udanych. Drużyna ta przegrała trzy ostatnie mecze z rzędu i dopiero w ostatniej kolejce udało im się zdobyć 3 punkty, w rywalizacji z teamem Rakowa II Częstochowa Pod Jasną Górą ekipa z Pawłowic rozegrała dobry mecz i pokonała gospodarzy, aż 0-3 po bramkach Dawida Weisa, Dawida Hanzla i Damiana Warneckiego.

W poprzednim sezonie Lechia Zielona Góra mierzyła się dwukrotnie z Pniówkiem Pawłowice. Niestety oba mecze skończyły się porażką naszej drużyny 2-3. Spotkania pomiędzy tymi drużynami dostarczają zwykle wiele emocji. Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Zapraszamy!!!
CZYTAJ RÓWNIEŻ: